Investiční témata

V KK INVESTMENT PARTNERS nabízíme podílové fondy, o kterých jsme přesvědčeni, že naplňují investiční potřeby našich klientů. Ti mohou na základě svých cílů vyhledávat různá investiční řešení a témata.

Kdo upřednostňuje jednoduchý způsob investice, vybere si smíšený fond. Kdo si chce naopak skládat sám své portfolio z různých typů investic a aktivně s nimi pracovat, bude vyhledávat fondy zaměřené na konkrétní třídy aktiv, regiony či sektory. V této části bychom vám chtěli nabídnout tematický pohled na fondy v naší nabídce, abyste se v ní dokázali lépe zorientovat a třeba se i nechali inspirovat, jak a kam investovat.

 

Jak na krátké rezervy?

Investování je obvykle chápáno jako běh na dlouhou trať. Tomu odpovídají i obvyklé cíle jako investice na stáří, investice pro děti ale třeba i na rekonstrukci, pořízení bydlení, auta či větší cesty. Obvykle máme na svém běžném účtě provozní peníze a hotovostní rezervu. A pro tuto druhou část našeho peněžního majetku existuje investiční řešení.

Zjistit více

 

Dluhopisy jako základ portfolia

Investice do dluhopisů jsou základem každého dobře nastaveného portfolia. Zejména v turbulentních dobách jsou investory vyhledávanou třídou aktiv pro své základní charakteristické vlastnosti, které dodávají do portfolia tolik potřebnou stabilitu a míru konzervatismu. Pomůžeme Vám zorientovat se v různých typech dluhopisových strategií.

Zjistit více

 

Smíšené fondy jako investiční řešení

Smíšené fondy jsou ideálním prostředkem pro zhodnocení střednědobých a dlouhodobých rezerv. Umožňují investovat do různých typů aktiv prostřednictvím jediné investice a zároveň si vybrat vhodný poměr konzervativní a rizikové složky portfolia podle svého investičního profilu. Podívejte se jaké jsou jejich základní typy a důvody, proč je investoři s oblibou využívají.

Zjistit více

 

Globální akciové strategie

Globální akcie jsou obvykle prvním krokem k budování dynamické části portfolia. Víte, co je důležité sledovat a jak se odlišují různé strategie? Nejlepší je začít s investováním do zavedených světových firem v USA, Evropě, Japonsku i na rozvíjeních se trzích najednou. Nejjednodušším způsobem je využít aktivně řízené fondy globálních akcií spravovaných profesionálními portfolio manažery.

Zjistit více

 

Rozvíjející se trhy (Emerging Markets)

Země jako Čína, Rusko, Brazílie, Indie nebo Jižní Korea mají za sebou několik desetiletí velmi dynamického ekonomického rozvoje. Tyto a další země budují svou infrastrukturu, průmysl, inovují a adaptují se na nové technologie. Jejich obyvatelstvo bohatne a roste střední třída a její spotřeba. Jedná se o velmi atraktivní oblast akciových investic pro ty, kteří hledají další zdroj výnosu a nebojí se trochu většího rizika.

Zjistit více

 

Střední Evropa jako investiční příležitost

Střední Evropa je prostor, ve kterém žijeme, který dobře známe a jehož ekonomickému vývoji také díky tomu rozumíme. S našimi sousedy máme společnou historii, kulturu a zvyky. Jsme si tolik podobní, a přitom tak krásně rozdílní. A právě tento „náš“ region prošel za posledních 30 let velmi dynamickým rozvojem a představuje tak další, velmi atraktivní investiční příležitost.

Zjistit více

 

Sektorové investice

Investice do ekonomických sektorů mohou přinést další dodatečný výnos do vašeho portfolia. Některá odvětví můžete preferovat pro jejich růstový potenciál, jiné zase pro jejich stabilitu. Zdravotnictví, energetika, spotřební zboží nebo finanční sektor? Zjistěte více o tom, jak sektorové investice fungují a jaké akciové fondy v naší nabídce můžete pro tento typ investic využít.

Zjistit více

 

Tematické investování

Vedle geografického nebo sektorového zaměření hledají investiční manažeři další způsoby, jak nalézt růstové příležitosti pro své klienty. Témata jako dopad klimatických změn, demografické změny, vývoj v chování spotřebitelů nebo také rozvoj nových technologií či infrastruktury mohou být velmi atraktivní investiční témata pro doplnění základního portfolia.

Zjistit více

 

Společensky odpovědné investování (SRI)

Cílem každého investora je finanční zhodnocení a za tímto účelem také vyhledává investiční příležitosti. V poslední době je ale čím dál důležitější také to, jaký dopad mají aktivity konkrétních firem na jejich okolí a jak udržitelné je jejich podnikání do budoucna. Principy společensky odpovědného investování tak pomáhají nejen vytvářet firemní hodnoty, zajišťují také rozvoj celé společnosti. Pro investory se tak tyto principy stávají novou investiční normou.

Zjistit více