Ocenění fondů BNP Paribas v soutěži Zlatá koruna - stříbrná a bronzová koruna

18.07.2022 | Novinky

Dvojice fondů od BNP Paribas Asset Management byla oceněna prestižním oceněním v jubilejním 20. ročníku nejstarší české finanční soutěže Zlatá koruna. Do obou fondů můžete investovat prostřednictvím aplikace KKinvestor.


Globální tematický fond BNP Paribas Funds Aqua získal potřetí v řadě Stříbrnou korunu. Další globální tematický fond, BNP Funds Paribas Disruptive Technology získal Bronzovou korunu.

Akciový fond BNP Paribas Funds Aqua investuje do akcií společností, které podílí na hodnotovém řetězci okolo vodohospodářství. To mohou být průmyslové společnosti, které vyrábí infrastrukturu pro vodohospodářství, dále společnosti, které se věnují péči o vodu (výrobci filtračních zařízení nebo detekčních sad) a samozřejmě distribuční společnosti typu Veolia. Portfolio je koncentrované do cca 50 akcií z celého světa a společnosti v něm zařazené generují v průměru přes 50 % tržeb v oblasti vodohospodářství.

Naopak nováčkem na podiu vítězů v renomované soutěži je další globální akciový tematický fond, BNP Paribas Funds Disruptive Technology. Název napovídá, že fond investuje do akcií společností, které vyvíjejí a přináší na trh inovativní, tzv. převratné technologie, které mají kapacitu měnit poměry v odvětví, ve kterém podnikají.

Do obou fondů je možné investovat v české koruně.

Více v komentáři Jana Maňáka z BNP Paribas Asset Management.

Investor by se měl ujistit v aplikaci KKinvestor, případně v Přehledu fondů, které investiční nástroje jsou pro něj vhodné, neboť investiční nástroje výše uvedené nemusí být vhodné pro všechny investory.

Oba fondy na platformě KKinvestor patří do kategorie 3.