Nové korunové fondy od 1. 12. 2021

30.11.2021 | Novinky

Naši nabídku investičních strategií rozšiřujeme od 1. prosince 2021 o dva nové zajímavé fondy. Oba jsou dostupné pro investory v české koruně.

Nabídku smíšených fondů doplní fond NN (L) Patrimonial Defensive.


Zaměření fondu vychází vstříc požadavkům klientů, kteří hledají aktivně řízenou investiční strategii s vahou 25 % světových akcií a 75 % evropských dluhopisů.  Od tohoto neutrálního nastavení se může portfolio manažer odklonit o +/- 20 %. Fond investuje do dalších NN Fondů, čímž zajišťuje velmi široké rozložení aktiv.

NN (L) Patrimonial Defensive patří dlouhodobě ve své kategorii mezi špičkové fondy. EUR třída fondu byla založena již v roce 1994, rizikový profil (SRRI) je na úrovni 4 a investiční horizont fondu je nejméně 4 roky. Na platformě KKinvestor je fond zařazený v kategorii 2.

Fond je určen investorům, kteří v současném prostředí hledají středně kolísavou investici pro dlouhodobou akumulaci kapitálu s méně dynamickým investičním profilem. Dluhopisová složka funguje jako zklidňující element v období ekonomické nejistoty, akciová  naopak přidává dynamiku v období ekonomického růstu.

Dle kategorizace SFDR patří do článku 8, tedy mezi fondy odpovědného investování.

 

Nabídku akciových fondů rozšíří korunová třída investorům již známého fondu NN (L) Greater China.

Fond investuje do akciových titulů v Čínské lidové republice, na Tchaj-wanu a Hongkongu. Tato oblast je zajímavá svým ekonomickým růstem, inovacemi a dynamikou změn. Fond investuje napříč různými ekonomickými sektory.

Fond NN (L) Greater China je určen pro dynamičtější investory, kteří jsou ochotni tolerovat vyšší míru kolísavosti. Doporučený investiční horizont je na úrovni alespoň 7 let. Rizikový profil fondu (SRRI) je na úrovni 6. Na platformě KKinvestor je fond zařazený v kategorii 3.

Dle kategorizace SFDR patří do článku 6, tedy mezi fondy, které ve svém investičním procesu zahrnují i implementaci kritérií ESG.

Do obou fondů bude možné investovat již od 500 Kč. 

V aplikaci KKinvestor můžete v části Moje údaje (Test investora) zjistit, zda jsou uvedené fondy zařazeny do kategorie, která já pro Vás vhodná. Jestliže údaje v testu investora již nejsou aktuální, můžete provést aktualizaci, tak abychom Vám vždy zasílali relevantní informace.