Napsali o fondu: NN (L) International Czech Bond

19.01.2023 | Novinky

Časopis Fondshop přinesl portrét jednoho z korunových dluhopisových fondů na naší platformě. 

Předpokládaný pokles korunových úrokových sazeb  v nasledujícím obdobím je příležitostí k investici do domácích korunových dluhopisových fondů.

NN (L) International Czech Bond je dluhopisový fond s dominantní expozicí na státní dluhopisy ČR. V současnosti nabízí při duraci 5,6 roku výnos do splatnosti na úrovni takřka 5,5 %.

Základ portfolia fondu tvoří likvidní české státní dluhopisy, které doplňují české a zahraniční firemní dluhopisy velkých a zavedených společností. V případě, že jde o nekorunové emise, jsou investice plně zajištěny proti měnovému riziku. Tolik oficiální popis strategie. V praxi můžeme nicméně říci, že české státní dluhopisy tvoří dlouhodobě zcela dominantní prvek v portfoliu, ostatně benchmarkem fondu je právě index českých státních dluhopisů ICE BofA Merrill Lynch Czech Republic Government, od jehož složení se nicméně může fond odchýlit.

Detailní profil portfolia, jeho vývoj a porovnání s ostatními dostupnými korunovými dluhopisovými fondu si můžete přečíst v přiloženém článku.